Dolapdere Çatı Ustası

Dolapdere Çatı Ustası

Dolapdere çatı ustası, çatı yapımı, teras kapama, ondoline levha, kiremit aktarma, baca izolasyon, oluk tamiri ve değişimi, sandviç panel kaplama, şingıl, sundurma, çardak, Dolapdere çatıcı yalıtımı, çelik konstrüksiyon, balkon kapama gibi bir çok alanda sizlere Dolapdere ve çevre ilçeler de hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi ve keşif için 0532 717 53 03 – 0532 230 81 61 numaralarımızdan bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çatı Uygulamaları
Çatı Uygulamaları

Dolapdere çatı ustaları, 7/24 uzman kadrosuyla sizlere hizmet vermektedir. Bir çoğumuzun korkulu rüyasıdır çatı problemi. Günümüz itibari ile bir çok kişi çatı ustası olarak piyasada maalesef gezmektedir. Bir firmada 1 yada 2 yıl çalışıp piyasada ustayım diyerek gezinip, uygun fiyata iş alıp, sonradan işi eline ayağına bulaştıran bir çok usta bulunmaktadır.

Dolapdere çatı firması olarak keşfe gittiğimiz esnada bu denli şikayetleri sizlerden duymakta ve almaktayız. Sizlerde çatı tamiri, çatı aktarma, çatı izolasyon ve benzeri işleriniz için bizi 7/24 Dolapdere ve çevre ilçeler için arayabilirsiniz. Çatı Sistemleri sayfamıza göz atarak yapmış olduğumuz Çatı Modellerine göz atabilirsiniz.

Kumlu Membran Çatı
Kumlu Membran Çatı

Dolapdere çatı tamiri, çatı onarımı nasıl yapılır? Dolapdere çatı ustası olarak keşif yapmış olduğumuz çatınızda öncelikle sorunları tespit etmektedir. Tespit edilen sorunlu alanların öncelikle resimleri çekilip, sonrasında gerekli notlar alınarak bilgiler ve sorunlar müşteriyle paylaşılmaktadır. Önceliğimiz her zaman Dolapdere ve geneli çatı çalışmalarımızda her daim yapılan iş hakkında müşterilerimizi bilinçlendirmek olmuştur. Şişli’de yapmış olduğumuz Şişli çatı ustası yazımıza da göz atabilirsiniz.

Dolapdere çatı izolasyon ve çatı yalıtımı denilince aklınıza ilk gelen ilgi inşaat olması gerekir. 1989 yılından beri hizmet vermiş olduğumuz inşaat sektöründe çatı dışında tadilat dekorasyon hizmeti de vermekteyiz. Başlıca hizmetlerimiz: Alçı sıva, boya badana, fayans, kara sıva, duvar kağıdı, sıhhi tesisat, elektrik, kartonpiyer, alçıpan bölme duvar, asma tavan, niş, iç cephe mantolama, dış cephe boyama, yağlı boya gibi bir çok konuda ilgi inşaat olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Kiremit Çatı
Kiremit Çatı

Çatı Sistemleri ve Çatı Hakkında Bilgiler

 1. Keçeli membran ve kumlu membran çatı
 2. Ondoline levha çatı
 3. Sandviç panel çatı
 4. Kiremit çatı
 5. Bina birleşim eki ve baca çevresi izolasyon önemi
 6. Açık teras izolasyon önemi
 7. Çatı bakımı kaç yılda bir olmalı

Dolapdere çatı yapımı ve tamir onarım firması olarak, sizler için hazırlamış olduğumuz çatı sistemleri ve çatı modelleri hakkında hazırlamış olduğumuz toplam 6 madde üzerinde sunumumuza birlikte göz atalım. Dolapdere ve çevre ilçeler de en çok kullanılan çatı sistemleri.

Keçeli Membran ve Kumlu Membran Çatı Sistemi
Keçeli Membran ve Kumlu Membran Çatı Sistemi
 • Dolapdere da günümüz itibari ile en çok tercih edilen sistemlerden biridir kumlu membran çatı sistemi. Kumlu membran uzun ömürlü kullanacağınız bir üründür. Dilerseniz ısı yalıtımlı olarak da kullanılabilir.
 • Kumlu membran uygulaması için öncelikle ahşap yada demir profil iskeleti olması gerekmektedir, her çatı sisteminde olduğu gibi. Demir profil yada ahşap iskeletin üzerine osb döşemesi uygulanır. Döşenen osb üzerine izolasyon astarı sürülerek osb’nin üzerine yapışacak olan keçeli membran’ın yapışma mukavemeti sağlam olmasına adına uygulanmaktadır.
 • Keçeli membran uygulaması sonrası kumlu membran uygulanarak sonlandırılır. Keçeli membran 3 mm kumlu membran ise genel olarak 4 mm olarak mevcuttur.
 • Isı yalıtımlı kumlu membran da ise osb döşeme sonrası eps veya xps ısı yalıtım levhası osb üzerine döşenmektedir. Osb üzerine döşenen ısı yalıtım levhası üzerine 2.ci kat osb döşemesi yapılarak ısı yalıtımı işlevi uygulanmış olur. Osb üzerine tekrardan keçeli membran ve sonrası kumlu membran uygulanarak işlem sonlandırılır. Sizler de Dolapdere ve çevresi kumlu membran çatı sistemimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Dolapdere Çatı Firması

Ondoline Levha Çatı
Ondoline Levha Çatı
 • Dolapdere ekonomik çatı denilince ilk akla gelen çatı sistemlerinden biridir ondoline levha çatı. Ondoline levha çatı maliyeti düşük ve uygulaması pratik bir malzemedir.
 • Altyapısı yani iskelesi ahşaptan olması gerekmektedir. Kendine özel çivileri bulunmaktadır 10 cm ve 12 cm olmak üzere.
 • Malum çatı katında oturanlar için olmazsa olmazı ısı yalıtım sistemidir. Isı yalıtımı olmayan çatılar da yazın çok sıcak ve kışın ise çok soğuk olmaktadır. Bu sebepten ötürü sadece bu problem ile kalmayıp sıcak ve soğuk etkileşiminden ötürü tavan ve duvar kısımlarından nem, küf ve siyahlaşma olmaktadır. Bu tür sorunları pek çok görmekteyiz Dolapdere ve ilçelerde.
 • Ondoline levha çatı sisteminde de kendine ait ısı yalıtım köpüğü bulunmaktadır. Bu köpük talep doğrultusunda yapılıp yapılmamaktadır. Dilerseniz ısı yalıtımlı yada ısı yalıtımsız uygulanabilmektedir.
 • Uygulama esnasında ise kapladığı alan ise takribi olarak 1.40 ile 1.30 arası değişmektedir. Baca kenarlarına oluklu ondoline levha uygulaması yapılmaz. Ancak baca kenarlarına membran uygulaması yapılır.
Sandviç Panel Çatı
Sandviç Panel Çatı
 • Sandviç panel çatı tek parça halinde uygulanmaktadır. Örneğin (∧) parantez içine almış olduğumuz beşik çatı olarak adlandırdığımız çatı sistemidir. Beşik çatının orta sol ve sağ olmak üzere tek parça halinde uygulanmaktadır sandviç panel. Mesela sağ ve sol tarafı 5 metre olarak hesaplarsak o alana 5 metrelik tek parça halinde sandviç panel gelmesi gerekir. Dolayısıyla çatı sisteminde ek ne kadar minimum olursa o kadar az sorun yaşanır.
 • Çatı sisteminde Dolapdere çatı ustası ve ilgi inşaat olarak sıfırdan yapılacak bir çatı için çelik konstrüksiyon yani demir profillerden yapılmasını öneriyoruz. Ahşap seviyorsanız ahşap iskelet üzerine de uygulanabilmektedir.
 • Sandviç panel 5 ve 10 cm arası bir kalınlığı bulunmaktadır. İçinde kendi ısı yalıtımı bulunmaktadır. İki saç arasında olmakla birlikte ısı yalıtımı ömür boyu kullanılacak bir malzemedir.
 • Dolapdere ve çevresinde sandviç panel çatı çok fazla kullanılmasa da, kullananların geneli gayet memnundur. Kullanmayanların sebebi de maddi olarak yüksek olduğundan dolayıdır.

Dolapdere Çatı Firmaları

Kiremit Çatı
Kiremit Çatı
 • Türkiye geneli en çok popüler olan çatı kiremit çatı sistemidir. Türkiye’de çatıların % 70 hemen hemen kiremit çatı, Dolapdere bu oranının % 75 olarak kapsamaktadır.
 • Kiremit çatı sistemi hepsinden farklı bir uygulaması vardır. Türkiye genelinde kiremit çatıların iskeleti ahşap yapılmaktadır. Demir profil olup üstüne kiremit döşeme işlemi yapan çok az sayıda bulunmaktadır.
 • Sıfırdan bir kiremit çatı yapımında öncelikle su gide olukları montajı yapılır öncelikle. Ki bu bütün çatı sistemindeki önceliktir. Ahşap iskelenin üzerine kendine özel kiremit altı membran çuval serilmektedir. Ahşap iskeletin üzerine serilen membran, herhangi bir kiremit kayması yada kırılması sonucu alt kata sızacak suyu direk oluk kısmına tahliye eder. Dolayısıyla daire içine su sızma problemi yaşanmamaktadır.
 • Kiremit altı serilen bir diğer izolasyon malzemesi ise keçeli membrandır. Keçeli membran ısıtılarak ahşap üzerine yapışmaktadır. Tabi yapıştırma öncesi ahşap yüzeyine izolasyon astarı sürülerek, uygulanan keçeli membran daha sağlam yapışmasına destek sağlamaktadır. Sizlerde Dolapdere ve yakın çevrelerde hizmetimizden yararlanmak için bizi arayınız.
 • Dolapdere çatı izolasyon ustası olarak gerçekleştirdiğimiz keçeli membran uygulaması sonrası, kiremit döşeme işlemi oluk kısmından başlayarak çatı orta kısmı yani mahya kısmında sonlandırılır. Orta kısmına mahya kiremitleri döşenerek ek yerleri kamufle edilip, açık alanları su girmeyecek şekilde sıva ile dolgu yapılır.
 • Kiremit çatı sisteminde baca kenarları kumlu membran yada folyolu membran ile su girmeyecek şekilde güzel bir şekilde Dolapdere baca izolasyon ustası tarafından gerçekleşir.
 • Kiremit özellikleri nelerdir diye soracak olursanız, kiremit kalınlığı itibari ile kısmen de olsa kalınlığı sayesinde hem sıcaktan hem soğuktan sizi arındırır. Bunun etkisi hangi orandır diye kafanızdan geçiyor ise % 20 ve % 30 oranları arasındadır.
 • Kiremit çatı sistemlerinde genel olarak Dolapdere ve çevre ilçelerde çatı arasına yani tabana, ısı yalıtım işlevi gören izocam serilerek, ısı yalıtım sağlanmaktadır.
Dolapdere Çatı Tamiri Ustası
Bina Birleşim Eki ve Baca Çevresi İzolasyon
Bina Birleşim Eki ve Baca Çevresi İzolasyon
 • Bir çok kimsenin pek çok önemsemediği ve tahmin edemediği alanlardan biridir baca kenarları ve yan bina birleşim alandaki izolasyon.
 • Ağırlıklı olarak çatı sistemlerinde bina birleşim noktaları ve baca kenarlarından su sızması olmaktadır. Bu tür sorunlar genellikle uygulama hatalarından kaynaklı yada malzeme kalitesinden olmaktadır.
 • Bina ve baca kenarlarına uygulanacak malzeme, uv ışınlarına karşı dayanıklı ve sağlam olması gerekmektedir. İzolasyon yapılacak alana sıva yüzeyi temiz değil ise izolasyon astarı uygulanması önem arz etmektedir. Bizler Dolapdere uygulamalarımız da astar uygulamasını gerçekleştirmekteyiz.
Çatı Teras İzolasyon - Su yalıtımı
Çatı Teras İzolasyon – Su yalıtımı
 • Dublex dairelerde oturanların korkulu rüyasıdır açık teraslar. Aslına bakarsanız haksız da sayılmaz oturan kişiler. Yapının eski olması yada yeni olması, fakat güzel bir şekilde izolasyon yapılmaması sonucu su sızma problemleri yeni yapılar da dahil maalesef gözükmektedir.
 • Açık teras izolasyon uygulamalarında fayans döşeme öncesi mutlaka ve mutlaka izolasyon uygulaması yapılması önem arz etmektedir. Aksi taktirde ilerleyen dönemlerde su sızma olayı kaçınılmazdır.
 • Teras izolasyonu nasıl olmalıdır ve nelere dikkat edilmelidir. Teras yalıtımı şap atılmadan önce betona sürme izolasyon uygulaması 2 ile 3 kat yapılması gerekmektedir. Hemen akabinde ise Dolapdere çatı ustası şap ve fayans döşeme işlemi gerçekleştirmektedir.
Dolapdere Çatı Ustaları
Çatı Bakımı ve Temizliği
Çatı Bakımı ve Temizliği
 • Dolapdere çatı firmaları olarak bizlere ulaşım sağladığınızda, keşif esnasında size doğrulttuğumuz sorulardan birisi olan çatı bakımı sorusu. Maalesef müşterilerimizin birçoğu çatı bakımlarını aksatmaktadır. Hatta ve hatta hiç yapılmamaktadır. Ne zaman çatısında bir akıntı yada tıkanma olursa o zaman sorun için aramaktadır.
 • Çatı bakımı minimum 1 yıl maksimum 2 yılda bir yapılması gerekmektedir. Dolapdere çatı ustası olarak bizim tavsiyemiz budur. Çatı bakımı ve temizliği periyodik şekilde yapıldığı takdirde çatınızda uzun vadede bir sorun oluşması mümkün değildir.
 • Çatı bakımında yapılan işlemler nelerdir. Çatı bakımında oluk içi temizliği genel olarak temizlenir. Bina birleşim noktaları kontrol edilir, varsa deforme yada açıklık izole edilir. Baca kenarları keza aynı şekilde kontrol edilip, varsa sorun onarım yapılır. Mahya kısmındaki sıvalar dökülmüş ise dolgu yapılarak açık olan alanlar kapatılır. Çatının geneline bakılıp varsa sorun giderilip, sıfırdan yapılmış gibi sorunsuz şekilde teslim edilir.
Çatı Isı Yalıtımı
Çatı Isı Yalıtımı

Dolapdere geneli farklı tadilat dekorasyon işlemleriniz için Ana Sayfa‘mıza göz atabilirsiniz. Detaylı bilgi ve destek için İletişim bilgilerinden yada Tadilat İstek Formu sayfamıza giriş sağlayarak doldurabilirsiniz. Dolapdere çatı ustası 7/24 hizmetinizdedir. Sosyal Medya Bağlantılarımız: Facebook, İnstagram, Youtube.

Tıkla Ara