İzolasyon Nedir?

İzolasyon Nedir?

İzolasyon Nedir
İzolasyon Nedir

İzolasyon Nedir? İzolasyon ne işe yarar? İzolasyon nerelerde kullanılır? Kaç çeşit İzolasyon malzemesi vardır? İzolasyon: Bir yalıtım malzemesidir. İzolasyon yapılarda ağırlıklı kullanılan bir yalıtım malzemesidir. Yapılarda dış etkenlerden kaynaklı; kar, yağmur suyu gibi etkenlerden korunmak adına uygulanmaktadır.

İzolasyon diğer adı ile su yalıtımı ile de adlandırılmaktadır. İzolasyon uygulaması bina yapımında perde beton, asansör kuyuları, balkon, teras, banyo, çatı, otopark, dilatasyon, bohçalama gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. Sıralamış olduğumuz her alan için farklı izolasyon malzemesi vardır. Mesela bir banyo için kullanılan izolasyon/su yalıtımı malzemesi açık bir terasta kullanılamaz. Banyo için yapılan izolasyon malzemesi farklıdır, teras için yapılan izolasyon malzemesi farklıdır. Banyo ve teras üzerinde, sizleri bilinçlendirmek adına üstünde biraz durma gereksinimi hissediyoruz

Banyo’nun ısı derecesi yaz kış hemen hemen 2 ile 5 derece takribi olarak oynar. Açık bir terası düşünelim bir de, ciddi anlamda fark vardır. Öyleyse kışın (-) dereceyi gören bir teras için, banyo da kullanılan malzemenin kullanılması halinde, çatlama yapma riski çok yüksektir. Dolayısıyla çatlama sonucu aşağıya su sızması yapma ihtimali kaçınılmazdır.

Bina yada yapılarınız da yaşamış olduğunuz su sorunlarınız için bizimle 7/24 iletişim kurabilir, keşif talep edebilirsiniz.

İzolasyon veya su yalıtımı profesyonel bir iştir. Püf noktaları çok ve detay isteyen bir iş olmakla birlikte tecrübe gerekmektedir. İlgi İnşaat çekirdekten yetişme kadrosu ile çözüm odaklı faaliyet gösteren bir firmadır.

İzolasyon Çalışmalarımız

Duvar Kabarma Sorunu
Duvar Kabarma Sorunu

Duvar kabarması ve sıva dökülme sorunları. Resimde görmüş olduğunuz bir villanın alt katıdır. yarı bodrum tarzında ve duvarda bulunan sıvalar dökülme ve kabarma yapması sonucu, tarafımızca izolasyon uygulaması yapılıp kabarma sorunu ilgi inşaat tarafından çözülmüştür.

İzolasyon - Su Yalıtımı
İzolasyon – Su Yalıtımı

İzolasyon uygulaması yukarıda resimde gözüken alan bodrum katıdır. duvar ve zeminin birleşim alanlarından su gelmektedir, su gelmesi sonucu su yalıtımı/izolasyon uygulaması yapılarak su sorunu çözülmüştür.

Teras İzolasyon - Su Yalıtımı
Teras İzolasyon – Su Yalıtımı

Teras İzolasyon uygulaması, fayansları döşeli olan teras, su şikayeti sonucu bizi arayarak destek talebinde bulunmuş olup, ilgi inşaat olarak sürme izolasyon işlemi yapılmıştır. Uygulama da fayanslar kırılıp, betona kadar ulaşım sağlanıp izolasyon uygulaması gerçekleşmiştir.

Asansör Kuyusu İzolasyon
Asansör Kuyusu İzolasyon

Asansör kuyusu izolasyon uygulaması. Yapılarda sıkça karşılaştığımız sorunlardan birisidir, asansör kuyularındaki su problemi. Genelde bu sorun ile müteahhit olan kişiler çok sıkça karşılaşır bu tür sorunlarla. Burada kullanılan izolasyon/su yalıtımı malzemesi suyun akışına göre farklılık göstermektedir. Su akışı çok ise poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır.