Başakşehir Boğazköy Çatı Ustası

Boğazköy Çatı Ustası


Boğazköy çatı ustası sizler için hazır bulunmaktadır. Günümüzde sel, dolu, fırtına gibi doğal afetler görünmektedir. Dolayısıyla çatı işi ciddi bir iştir. Yanlış ellerde yapıldığı taktirde hem su sızmaları hem çatı uçmaları kaçınılmazdır. 20 yılı aşkın tecrübemizle Boğazköy çatı ustaları olarak çatı izolasyon, çatı aktarma, çatı tamiri, çatı yapımı, çatı sundurma ve teras kapatma hizmetlerini firmamız sizlere sunmaktadır.

Çatı ustası seçimi Boğazköy’da neden önemlidir? İnternet üzerinden bizlere gelen telefonlar, ne yazık ki sadece eski yapılardan gelmemektedir. Günümüzde yeni yapılar ve kentsel dönüşüme girmiş olan binalardan da şikayetler oldukça çoktur. Bunun sebebi ise başta usta işçiliği ve kullanılan yanlış malzemelerdir. Bizler Boğazköy çatı ustası olarak telefon görüşmelerimizden bir kaç yıllık binalar ve yeni yapılan teras kapama ya da çatılardan oldukça çok şikayet almaktayız.

Çatı ustası seçerken, deneyim ve uzmanlık ilk kriterler olmalıdır. Profesyonel bir çatı ustası, çatınızın uzun ömürlü olmasını ve her türlü hava şartına dayanıklı olmasını sağlar. Ayrıca, kullanılan malzemelerin kalitesi de büyük bir öneme sahiptir. Boğazköy çatı ustası yüksek kaliteli malzemeler, çatınızın sağlamlığını artırır ve gelecekte karşılaşabileceğiniz sorunları önler. Detaylı bilgi ve destek için bizi arayın!

0 (532) 717-5303


Başakşehir
IspartakuleBahçetepe
BahçeşehirBoğazköy
KayaşehirHoşdere
KayabaşıMetrokent
İkitelliOnurkent
AltınşehirGüvercintepe

Boğazköy Çatı İzolasyon

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Boğazköy’da bir çok yeni yapılarda membran çatı kullanılmaktadır. Çatı sistemlerinde en sağlıklısı ve uzun ömürlü olanı kumlu membran olarak geçmektedir. Bir diğer adı ise şingıl olarakta geçmektedir. Yeni nesil olarak tahta üzerine ateş ile ısıtılarak yapılmaktadır. 2 kat olarak uygulanmaktadır. İlk kat çift taraflı siyah keçeli olarak yapıştırılır. İkinci kat ise Boğazköy çatı izolasyon ustası tarafından kumlu olarak uygulanmaktadır. Kumlu olmasının sebebi ise, üstünde ufak taşlar bulunmaktadır. Sebebi ise güneş ışınlarına karşı zarar görmemesi içindir.


, çoğu çatılarda membran uygulamasını önermekteyiz. Bunun dışında da bir çok malzeme de bulunmaktadır. Isı yalıtımlı sandviç panel, ondoline levha ve saç çatılar mevcuttur. Bunların çeşitli olmasındaki etken ise bütçe olayıdır. Bazı çatıların ömrü 5 yıllık bazıların ise 20 yıl ömrü bulunmaktadır.

Boğazköy’da evinizin çatısının izolasyonunu etkili bir şekilde gerçekleştirme konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir firmayız. Doğrubir Boğazköy çatı izolasyonu ustası, evinizin sıcaklığını korumak ve dış hava koşullarının etkilerini en aza indirgemek için kritik bir öneme sahiptir. Ayrıca, enerji tasarrufu sağlar ve enerji maliyetlerinizi azaltır. Aynı zamanda, çatınızın izolasyonu, çatı malzemelerinin dayanıklılığını artırır ve çatınızın ömrünü uzatır.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Boğazköy çatı izolasyon ustaları, çatınızın ihtiyacına göre bir çözüm sunarlar. Hangi tip izolasyonun kullanılması gerektiği, izolasyon kalınlığı, ve diğer ayrıntılar üzerinde uzmanlık sahibi olan bu profesyoneller, evinizin izolasyonunu etkili bir şekilde optimize ederler. Sonuç olarak, sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmazlar, aynı zamanda evinizin daha konforlu bir yaşam alanı olmasını da sağlarlar.

Boğazköy Çatı Aktarma

Boğazköy çatı aktarma , deneyimli ve uzman bir çatı ustası tarafından gerçekleştirilmelidir. Profesyonel bir çatı aktarma hizmeti, çatınızın uzun vadeli sağlamlığını ve dayanıklılığını garanti altına alacaktır. İşçilik kalitesi, doğru malzeme seçimi tercih edildiğinde uzun ömürlü bir çatı sistemine sahip olursunuz.

Boğazköy çatı aktarma denince ilk aklımıza gelem kiremit çatı sistemidir. Osmanlı döneminden bugüne kullanımı devam etmektedir. Eski yapılarda genel olarak % 90 kiremit kullanılmaktadır. Çatı’da oluşan kırık kiremitler değişse de maalesef bazen çözüm olmamaktadır. Çatı aktarma ekibi olarak komple aktarma yapmaktayız.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Çatı aktarma işlemi, eski veya hasar görmüş çatı kaplamalarının yeni ve dayanıklı malzemelerle değiştirilmesini içerir . Aktarma yaptıktan sonra tahtaların üstüne su yalıtımı kaplaması yaparak, su alması durumunda bile kaplamadan aşağıya su vermeyecektir. Gelen suyu direk olarak çatı oluk alanına verecektir. Boğazköy çatı ustası su yalıtımı kaplamasını yaptıktan sonra, tekrardan kiremit döşeme işlemini yapmaktadır.

Boğazköy ve çevresi çatı işleriniz işin bizlerden 7/24 destek alabilirsiniz. Unutmayın ki doğru bir usta tercihi, sizi uzun vadede sorun yaşamanızı önlemektedir.

Boğazköy Çatı Tamiri

Boğazköy çatı tamiri ustası olarak tüm tamir ve çatı tadilat işlerini sizlere sunmaktayız. Çatılarımız, zamanla aşınır, hasar görür ve sızıntılara neden olabilir. Dolayısıyla çatılarınızın yılda bir kere bakımı yapılması önemlidir. Tamir işlemlerinde genel olarak karşılaştığımız sorunları sizlerle detaylı bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Çatı tamir işlerinde baca kenarları, yan bina ile birleşim noktaları, çatı oluk temizliği, kiremit kırılması, çatı uçması gibi bir çok etken bulunmaktadır. Boğazköy çatı tamircisi olarak en çok karşılaştığımız sorunlar kırık kiremitlerin ve baca kenarlarının açılması durumu en sık görülen sorunlardır.

Boğazköy çatı ustası bütün müşterilerine maksimum 2 yılda bir çatı bakımı tavsiyesini bulunmaktadır. Örnek verecek olursak 2 yılda bir çatı bakımı yaptıran birisi, çatıda ufak bir sorun olduğu vakit bir kaç saatte ve düşük maliyetle sorununu çözmektedir. Bakımı yaptırmayan birisi ise, erken davranmadığı için ufak bir tamir ile işi bitirecekken, müdahale etmediğinden erkenden rüzgardan daha çok açılmasına etken olabilir. Bu sebepten ötürü çatı su sızması kaynaklı evin içine su girip, evdeki parke, duvar ve tavana dahil olmak üzere maddi anlamda masraf çıkartmaktadır.

Boğazköy Çatı Yapımı

Çatı yapımı denince akla bir çok çatı sistemleri gelebilir. Bunlardan ilk sırayı alan ahşap çatı’dır. Ahşap çatılar, doğal bir görünüm ve sıcaklık sunar. Ahşap tahtalar, çeşitli hava koşullarına nem ve ısıya karşı dayanıklı olması sebebiyle uzun vadede kullanmanıza katkı sağlar. Önemli olan bu konuda doğru bir Boğazköy çatı yapımı ustası ile çalışmanızdır.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Çatı yapımında dikkat edilmesi gereken konular, kullanılan malzemeler ve yalıtımlardır. Çatı yapımı öncesi kullanılacak malzeme kalitesi ve işçilik çok önemlidir. Ahşap çatılarda özellikle su yalıtımı uygulaması önemi oldukça önemlidir. Su yalıtımı tahtanın üstüne yapıştırılan izolasyon sistemidir. Bu izolasyon sayesinde çatınızın su akmasını önler ve çatınızın kullanımını uzatır.

Boğazköy çatı firmaları olarak tüm çatı sistemlerini uzman kadromuzla sizlere sunuyoruz. Kiremit çatı, ondoline levha çatı, şingıl, sandviç panel, saç ve çelik çatı olarak bütçenize uygun çatıları sizlerin yaşam alanlarına sunuyoruz. Bahsettiğimiz çatılarda en ekonomik olanı ondoline çatı’dır. Fiyatı düşük olması sebebiyle, bütçesi kısıtlı olan müşterilerimiz bunu tercih etmektedir. Bunun arkasından ise saç çatı gelmektedir. Fakat saç çatının bir dezavantajı ise yağmur yağışında sesleri ciddi anlamda duymanızdır.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Çatı yapımında en çok tercih edilen çatı sistemimiz ise membran ve sandviç panel çatılardır. Bu çatılar doğru usta ve doğru malzemelerden yapıldığı taktirde, sizi 10 – 20 sene sizi sağlıklı bir şekilde götürmektedir. Tercihiniz yanlış bir, Boğazköy çatı yapan firmalar olduğunda ise hayalleriniz kabusa dönüşebilir. Günümüzde maalesef bir çok müşterimiz çatı konusunda muzdarip’tir. Boğazköy’da bizi arayanların % 45 yeni binası ve dairesi olan kişilerdir. Sizde seçiminizi yaparken bu konuda uzman bir kişiyle çalışmanızı öneririm.

Boğazköy Çatı Sundurma & Teras Kapatma

Boğazköy’da ev ve işyeri sahipleri için dış mekanları kullanabilir ve estetik bir hale getirmek için, sundurma ya da teras kapatma işlemi oldukça önemlidir. Dış mekanlar; teras, bahçe, balkon ve kış bahçeleri kışın yağmur ve soğuktan, yazın ise sıcaktan korunabilmemize olanak tanır. Teras kapatma ya da sundurma çatı kaplaması yaşam kalitenizi ve konforunuzu sağlamaktadır.

Çatı Ustası
Çatı Ustası

Boğazköy teras kapatma, yelpazesi oldukça geniştir. Ahşap, demir, cam, pergole, tente gibi bir çok elementten uygulanabilmektedir. Tabi bunlardan birini tercih etmeniz gerekirse ahşap ya da demir sizlere tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi ise daha sağlam ve ilerleyen zamanlarda sorun yaşamamanız için önemlidir. Yağmurlu ve rüzgarlı havalarda diğerleri pek kullanışlı olmamaktadır.

Çatı sundurma ve teras kapatma mülkünüzün değerini arttırmasının yanı sıra, yaşam alanınızın genişlemesine ve kullanım alanına da katkı sağlamaktadır. Kış ve yaz ayları misafir ağırlayabilir, dinlenme ve eğlenme alanına çevirebilirsiniz. Çocuklar için ise mini bir park haline getirebilirsiniz.

Boğazköy’da dolu yağması ve fırtınalar sebebiyle çatı ustası önemi oldukça önemlidir. Yaşam alanlarınızı daha konforlu hale getirmek için tadilat ve dekorasyon hizmetini de sizlere sunmaktayız. Teras kapama sonrası iç mekanlarınızda dekorasyon yaparak, yaşam kalitenizi daha da arttırabilirsiniz.

Boğazköy Çatı Ustası & Çatı Firması Nasıl Çalışır?

Boğazköy çatı ustası önemini bu yazımızda sizler için paylaştık. Artıları ve eksiklerini kapsayıcı bir makale olduğunu düşünüyoruz. Çatı kaplama firması olarak çalışmalarımızda güvenlik önlemlerimizi en üst düzeyde almaktayız. Ekipmanlarımız ise en son teknoloji ile donanımlıdır. Çatı ustalarımız minimum 10 yıllık tecrübeli ustalarımızdan oluşmaktadır.

Çatı sorunu için bizleri aradığınızda yetkilimiz gerekli bilgileri sizlerden alarak, yerinde keşif yapıp sorunu tespit etmektedir. Gerekli yapılacak işlemler not tutulup sizlere olması gerekenler paylaşılmaktadır. Anlaştığımız taktirde, ekiplerimiz malzeme tedariğini ve ekipman hazırlığını yaparak size verilen gün ve saatte orada olacaktır.

Boğazköy çatı kaplama ustaları size vermiş olduğu iş teslimatında çatınızı size teslim edecektir. Çatı bakımında işlemler 1 günde bitmektedir. Onarım işlemi ise çatınızın boyu ve genişliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Çatı sorunlarınız için lütfen bizi arayın!

Boğazköy çatı ustasıMembran çatı
Çatı tamiriÇatı onarımı
Çatı aktarmaOluk temizleme
Çatı izolasyonu ustasıCaferağa çatıcı
Çatı kaldırmaÇatı oluk tamiri
Çatı fiyatlarıÇatı modelleri
Sandviç panel çatıÇatı bakımı
Şingıl çatıBaca tamiri
SundurmaÇatı firmaları
Baca izolasyonOndoline çatı
Boğazköy سقفBoğazköy roof master